Nasze dziecko nie rozumie…

Rozwód to zawsze ciężki moment dla dzieci. Nasze dziecko nie rozumie, czemu jego rodzice- przestali się kochać a także walczą między sobą. Te wszelkie porady prawne, gwar wokół jego osoby, wszystko je przeraża. Takie dziecko pragnęłoby, żeby było jak przedtem, kiedy to całą rodziną spędzaliście pełno czasu. Zdrada, podział majątku czy adwokat, to frazy dla dziecka całkowicie obce i niezrozumiałe. A dodatkowo, kiedy kłócą się między sobą i zaniedbują je- takie dziecko myśli, że to jego wina.

 

Częstokroć do głowy przychodzą mu rozmaite sztuczki, aby zdołać pogodzić rodziców. Zaczyna rozrabiać, przynosić kiepskie oceny, ponieważ jest pewny, że w ten sposób pomoże pogodzić się swoim rodzicom. Gdy jego wszelkie wysiłki nie przynoszą rezultatów, czuje ogromne rozczarowanie. Sprzeciwia się wyprowadzce taty z domu czy jest strasznie nieszczęśliwie kiedy raz spędza weekend u mamy raz u ojca. Niestety sytuacja w dodatku komplikuje się, w momencie gdy rodzice walczą o prawa do swojego dziecka.

 

Prawo rodzinne przeważnie przyznaje opiekę nad dzieckiem kobiecie. Niestety przyjęło się, że to ona zdecydowanie lepiej zatroszczy się o dziecko. Ojcu jednak zostają wizyty u swojego dziecka, w określone dni. Niestety, kiedy rodzice się rozwodzą, najbardziej cierpi bezbronne dziecko. To od rodziców zależy, czy ich pociecha zaakceptuje ten stan rzeczy. Aby było mu lżej- musi czuć miłość obojga rodziców.

Więcej: radcą prawnym oława