Tego typu nadwozie możemy podzielić na trzy bryły.

W autach osobowych będziemy mogli wybierać między różnymi rodzajami nadwozia. Są nimi: hatchback, sedan, kabriolet, limuzyna czy kobmi. Różnią się od siebie nie tylko wyglądem ale także funkcjonalnością.
Nasza charakterystyka pozwoli Państwu rozróżnić wszelkie poszczególne modele samochodów osobowych.
Sedan jest to rodzaj zamkniętego nadwozia. Jego nadwozie dzielimy na 3 bryły: przedział pasażerski, silnikowy i bagażowy.
Limuzyna jest autem bez wątpienia luksusowym. Dokładnie tak samo jak marka sedan też składa się z trzech takich brył. Zazwyczaj jest znacznie większa od wspomnianego sedana, w jej wyposażeniu najczęściej jest telewizor czy również barek z napojami, a część pasażerska jest oddzielona od kierowcy specjalna szybą.
W pojazdach hatchback bardzo charakterystyczna jest duża tylna klapa bagażnika, która unosi się do góry wraz z szybą. W tych właśnie pojazdach najczęściej można składać drugi rząd siedzeń co zdecydowanie zwiększa powierzchnię jego bagażnika.
Kabriolet to nadwozie które nie posiada stałego dachu. Zazwyczaj dach w kabriolecie jest mięciutki, istnieje możliwość go rozciągać albo zwijać. Częstokroć model kabrio występuje w dwudrzwiowej wersji.
Z kolei auto typu kombi posiada znacząco wydłużoną część tylną nadwozia. Co gwarantuje dodatkową objętość bagażnika. To nadwozie dwubryłowe.
Poprzez różnorodność jaką proponują nam marki pojazdów, będziemy mogli dostosować typ pojazdu do własnych indywidualnych wymagań.

Zobacz więcej: limuzyna Wrocław