Opony terenowe to natomiast znaczny koszt.

Właściwie każdy kierowca auta terenowego bardzo dobrze wie, że bez specjalnych opon nie jest możliwa genialna oraz komfortowa jazda. Opony terenowe to jednak niemały wydatek. Nabycie czterech sztuk związane jest przeważnie z kwotą sięgającą kilkuset, a nawet przekraczającą tysiąc pln. Z tego właśnie powodu spora część ludzi decyduje się na kupno opon używanych. Czy w rzeczywistości jest to opłacalne?

 

Opony terenowe z drugiej ręki na pewno mają zarówno minusy jak i plusy. Warto zacząć od kwestii pozytywnych, a taką pozytywną zaletą jest niewątpliwie niska cena za produkt o relatywnie bardzo dobrej jakości za ,który, w normalnym sklepie zapłacilibyśmy znacznie więcej. Części z drugiej ręki nie muszą być wszakże poniszczone lub niesolidne – bywa tak, że ktoś chce wyzbyć się rzeczy z jakich sporadycznie korzystał albo zwyczajnie zakupił je przez przypadek. Tu natomiast powinno się wziąć pod uwagę konieczność należytego rozeznania się przed kupnem w historii danego towaru. Musimy zatem sprawdzić zużycie opon – nie ma sensu nabywać takiej części tylko dlatego, że cena jest niska, jeżeli za chwilę zmuszeni będziemy do ponownego kupienia opon. Tego rodzaju oszczędzanie jest zwyczajnie bezsensowne.

 

Opony terenowe używane kupić można w różnych serwisach aukcyjnych typu allegro czy olx, dawniej tablica, oraz w komisach. Warto mieć na uwadze to, że zazwyczaj nie mamy w takim wypadku możliwości otrzymania gwarancji.

Autor: Opony terenowe