Nieumiejętne używanie tuszu.

Odpowiednio zrobiony make up, który podkreśla urodę dziewczyn to z pewnością sztuka. Wiele kobiet ma skłonności do znacznej przesady a także popełniania błędów które mają negatywny wpływ na końcowy efekt.
Niewątpliwie do takich najczęstszych możemy zaliczyć wykorzystywanie nieodpowiedniego, zbyt ciemnego bądź za jasnego fluidu, który bardzo odróżnia się od koloru skóry i daje straszny efekt. Kolejnym błędem jest niedokładne nałożenie podkładu na twarz, co powoduje, że powstają okropne plamy o niejednolitym zabarwieniu. Zbyt duża porcja podkładu i pudru sprawia, iż makijaż przypomina straszną maskę. Make up może zniszczyć odcień różu źle dobrany do typu naszej urody oraz kolorytu cery, a także używanie go w nieodpowiednich miejscach albo w za dużej ilości.
Duże znaczenie bez wątpienia ma także umiejętność zrobienia makijażu oczu. Nieumiejętne używanie tuszu do rzęs częstokroć powoduje, że rzęsy są paskudnie posklejane, gromadzą się na nich źle wyglądające grudki lub bardzo często też tusz odbija się nam na powiece górnej nim całkowicie  zaschnie. Bardzo częstym również błędem jest aplikowanie bardzo dużej ilości cieni. Niestety sprawia to, że bardzo szybko się rolują i wygląda to mało estetycznie. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku cieni do powiek o słabej jakości.
Makijaż ust również przysparza niektórym kobietom bardzo wiele kłopotów. Źle nałożona szminka czy błyszczyk powoduje, że kontur ust wygląda na rozmyty, jednak stosowanie ciemnej szminki daje wyzywający efekt.

Autor: makijaż Ciechanów