Natomiast dopiero przy stosownej zabudowie…

Ogrzewanie kominkowe to też alternatywne ogrzewanie do ogrzewania gazowego bądź centralnego. Na rynku jest ogrom wzorów kominków, a niejeden sklep stacjonarny lub online posiada w swojej ofercie produktów kominki kratki bądź obudowy kominkowe.
Dzisiejsze kominki są niesamowicie wydajne i posiadają nowy oraz ciekawy design, natomiast obudowy do kominków wykonane są z różnorodnego typu surowca. O ile nasz kominek spełnia funkcję grzewczą, kratka rolę nawiewową to z kolei zabudowa spełnia wyłącznie funkcję dekoracyjną. Jednakże dopiero przy należytej zabudowie nasz kominek uzyskuje swój ostateczny design. Obudowanie naszego kominka musi być całkowicie bezpieczne oraz z tworzywa, który będzie odporny na bardzo wysokie temperatury. Częstokroć  stosuje się w tym celu cegły szamotowe i zaprawę, i obkłada się zabudowę naszego kominka kafelkami, płytkami albo piaskowcem.
Odpowiednio zabudowany kominek cieszy nasze oko a także dodaje naszemu wnętrzu charakteru. Z kolei ogień który iskrzy w kominku nie tylko daje nam ciepło niemniej jednak i  sympatyczną atmosferę w każdym pomieszczeniu. Ostatnio popularne stały się bio kominki, które ogrzewają poprzez zalanie ich specjalnym biopaliwem. Tego typu kominki będziemy mogli bez najmniejszego problemu postawić w mieszkaniu w bloku ponieważ nie wymagają instalacji kominowej.
Bardzo lubimy mieć w domu kominek.

Zobacz: kominki kratki