Świat globalnej sieci i jej rozmaitych zakamarków…

Aktualnie żyjemy w świecie, w którym posiadamy różnorodne wynalazki oraz innowacje. Jeśliby oznajmić komukolwiek 100 lat temu, że będzie mógł na żywo widzieć w kamerce drugą osobę i sobie z nią rozmawiać, chwyciłby się za głowę. Możliwe, że taki postęp technologiczny jaki aktualnie widzimy, niestety już nigdy nie będzie miał miejsca.
Cały świat sieci i jej wszelkich zakamarków jest niewiarygodnie fascynujący. Taką jedną z obecnych innowacji jest z pewnością bitcoin, a zatem internetowa waluta. Jest nieograniczona i dostępna wszędzie tam, gdzie znajduje się globalna sieć. Bitcoin umożliwia ominięcie wszystkich banków a także wszelkich pośredników, a więc prowizji oraz ograniczeń. Mówiąc w skrócie, walutę tego typu można wysłać do każdego miejsca na świecie.
Warto zwrócić uwagę na to, że przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, nasze bitcoiny pod żadnym pozorem nie mogą być skonfiskowane poprzez jakiekolwiek instytucje. Mówimy tu na przykład o banku, komorniku, a nawet byłej żonie lub mężu podczas podziału majątku.
Ciekawe jest to, iż bitcoin jest zupełnie odporny na inflację. A to dlatego, że bitcoinów może powstać 21 milionów.
Należy również wspomnieć o pełnej anonimowości w trakcie dokonywanej transakcji. Adres tej waluty oczywiście nie jest jawny a także można go zmienić z każdym przelewem. Prócz tego nie ma takiej, ażeby konto zostało zablokowane, dlatego że system ten działa w sieci 2p2, w którym to nie ma oczywiście żadnego właściciela. Kończąc trzeba wspomnieć o całkowitym braku jakiejkolwiek biurokracji, co jest bez wątpienia dodatkowo zaletą. Zwyczajnie tworzy się konto i nic więcej, a nie biega się od jednego urzędu do drugiego, żeby podpisać jakiś  papierek.
To wszystko powoduje, że waluta tego typu jest naszą przyszłością a także coraz więcej ludzi powoli zaczyna się tym interesować, a co za tym idzie użytkować z wspaniałych usług tego nowoczesnego systemu.

Autor: outbitcoin.com