Korzyści z korzystania z sieci są ogromne.

Korzyści z używania sieci są duże. Jest niezwykle pomocny w poszukiwaniu pracy, pozwala nam na kontakt z najbliższymi, dosłownie gdzieś z końca świata, dostarcza nam także codziennej rozrywki. Zdecydowana większość z nas ma w domu komputer z dostępem do sieci. Internet jest już niemniej popularny aniżeli telewizja kablowa. Aż ciężko uwierzyć w to, że swój debiut w naszym kraju miał zaledwie 20 lat temu. Obecnie dość znaczna część ludzi nie umie wyobrazić sobie codzienności bez dostępu do internetu. Według badań w sieci spędzamy średnio od 3 do pięć godzin w ciągu dnia.

Znacząca większość z nas rozpoczyna każdy dzień przeglądając ulubiony serwis informacyjny i czytając najnowsze wiadomości lub interesujące artykuły. Za sprawą nich wszystkie informacje zarówno z Polski, jak również ze całego świata mamy na wyciągnięcie ręki. Konkurencja portali www jest ogromna. Właściwie każdy portal informacyjny robi wszystko, ażeby opublikować bieżące wiadomości jak najszybciej, wyprzedzając swych rywali. Niestety, bardzo często przy tym dochodzi do publikacji tzw. fake news, innymi słowy informacji nieprawdziwych. Użytkowanie z niesprawdzonych informatorów to duże ryzyko, ponieważ za upowszechnianie nieprawdziwych treści wkrótce może grozić dużymi karami.

Interesujące artykuły a także aktualne wiadomości i wydarzenia to wyłącznie mała garstka tego, co znaleźć będziemy mogli w internecie. Mimo sporej ilości zagrożeń, o jakich bardzo często usłyszeć można, internet to bez wątpienia jedno z lepszych dobrodziejstw współczesnych czasów.

Autor: http://www.wspolczesna.pl/magazyn/art/5667896,zdradzone-chore-i-bezrobotne-ucza-sie-sztuki-makijazu,id,t.html